Posuvné samonosné

Samonosné brány nepotřebují ve své dráze jízdy rovný terén. Rám brány je ve spodní části osazen C profilem, do kterého se nasouvá vodící kování, které je pevně ukotveno k zemi mimo vjezd na pozemek z pravidla u prvního sloupku vjezdu. Díky tomuto řešení může být terén pod bránou svažitý.

Teleskopické samonosné

Teleskopická samonosná brána se používá v místech, kde není dostatek prostoru pro dráhu jízdy brány do polohy otevřeno kde je terén nerovný. Brána je tvořena dvěmi, nebo i třemi k sobě spojenými díly, stojícími za sebou. 

Při otevření potřebuje teleskopická brána ½, nebo i jen ⅓ prostoru z průjezdu, kdy tato brána celou dobu visí ve vzduchu, tedy terén pod ní může být jakkoliv svažitý.

Posuvné po kolejnici

Posuvné brány po kolejnici vyžadují rovný terén. Brána pevně stojí na pojezdové kolejnici, po které vykonává pohyb. Posuvné kolejnicové brány jsou velmi nenáročné na prostor.

Zaberou pouze prostor do 10cm od plotu na pozemek. Takže i k malým parkovacím stáním vhodné řešení.

Teleskopické po kolejnici

Teleskopické kolejnicové brány se používají do stísněných prostor zpravidla, krátkých plotů, ve kterých je vjezd. Teleskopická kolejnicová brána je tvořena dvěmi, nebo i třemi díly brány, které jedou každá po své kolejnici v řadě za sebou, nic méně se překrývají a v zavřené poloze utváří jednu bránu.

V Otevřené poloze potřebuje brána ½, nebo jen ⅓ z průjezdu.